ARMADA TERAS

Armada Teras, İstanbul'da yaz gecelerinin bir “klasiği” olmuş, konum itibariyle bir eşi daha olmayan bir yerdir. Bir taraftan Marmara Denizi, Kadıköy ve Adalar, diğer taraftan Sultanahmet Camii ve Ayasofya manzarası ile çevrili Teras’tan, geceleri de ışıklandırılmış İstanbul silueti doyasıya seyredilir.

Devamı

ARMADA SALON

Bu mekân, Armada’nın ilk yıllarında “Ahırkapı Lokantası” tabelasını taşıyordu. Adını tarihi Ahırkapı’dan alan bu mekân, İstanbullulara, İstanbul yaşamını yeniden yaşatan sivil Cumhuriyet Balolarına, Tango akşamlarına, dans atölyelerine, konserler, tiyatrolar, şiir geceleri, sivil toplum kuruluşlarının buluşma, kutlama, anma törenlerine ve yüzlerce çiftin dünya evine attığı ilk adımın kayda geçtiği düğünlere ev sahipliği etti.

Devamı

 

MİSAFİR ODASI

50'li 60'lı yılların "radyolu günlerine" bir gönderme olarak tasarlanan "Radio Bar", 2006 baharında artık İstanbul'un “Misafir Odası” oldu. Tıpkı yüzyıl başı İstanbul'unun kentsoylu evlerindeki gibi "Art Nouveau" koltuk ve kanapeler, onlara uygun sehpalar, abajurlar, yine bir kaç eski radyo, müzik kutusu, İstanbul kitaplığı, gazete-dergi sehpası ve emektar piyanosu ile "Misafir Odası" yerli - yabancı herkesi içine çekerken, eski "Radio Bar" da çekildiği köşeden onları izliyor..

Devamı

HAVUZLU KAHVE

"Havuzlu Kahve", kuruluşundan bu yana Armada Otel'in geniş ve çok amaçlı giriş bölümünün adı olup, düzenlenecek hemen her türlü etkinliğe eklemlenerek, konukların Armada'dan çok boyutlu yararlanmasına yardımcı olur. Burası nice balolar, kokteyller, toplantı arası kahve-çay molaları, şık nikah törenlerine ev sahipliği etmiştir.

Devamı